22 czerwca 2012

Jakie są zalety masażu kamieniami?

Masaż "kamienny" był znany i stosowany w różnych kulturach już w starożytności. Warto wspomnieć o filozofii Dalekiego Wschodu w której kamienie ułożone blisko ciała miały moc uzdrawiającą. Kamień zarówno chłodził rozpalone ciała (rzymskie łaźnie) jak i rozgrzewał (stopy utrudzonych pielgrzymów).

Te dwie właściwości - rozgrzewającą i chłodzącą wykorzystuje się również w masażu. Do samego "zabiegu" wykorzystuje się czarny bazalt i biały marmur. Kamienie te są idealnie gładkie, co ułatwia poślizg na skórze. Bazalty wydobywane są z dna oceanów, z obszarów o dużej aktywności wulkanicznej, a zarazem czystych ekologicznie. Przed masażem czarne kamienie rozgrzewa się do temperatury około 50 stopni Celcjusza. Do zimnego masażu wykorzystuje się biały marmur, znany ze swoich właściwości chłodzących. Aby wzmocnić jego moc, kamiennie schładza się w lodzie.

Masaż kamieniami przeznaczony jest do różnych części ciała. Stosuje się odpowiednio kamienie różnej wielkości. Największe zwykle do tułowia, a te mniejsze do twarzy. Najmniejsze kamyki umieszcza się miedzy palcami dłoni i stóp, na policzkach, wzdłuż żuchwy i miedzy brwiami. Kamienie nałożone na ciało relaksują leżącego na wygodnym stole do masażu pacjenta. Masaż całego ciała odbywa się dwoma kamieniami wcześniej trzymanymi w oliwie z oliwek, wzbogaconej o olejki eteryczne. Masuje nimi całe ciało, pocierając delikatnie miejsce przy miejscu.


Ciepło kamieni rozluźnia mięśnie, a krew zaczyna swobodnie krążyć. Organizm pozbywa się toksyn, skóra się dotleniona, staje się bardziej uelastyczniona.
Zimne kamienie natomiast układa się w miejscach obrzękniętych oraz przekrwionych (np. pod oczami, na stopach).

Z masażu nie mogą korzystać kobiety w ciąży, osoby z żylakami, chore na serce i z popękanymi naczynkami.

Źródło zdjęcia:
www.esencjapiekna.com.pl

Zobacz też:
Salony masażu
Masaż antystresowy
Uroda i wygląd, ogłoszenia ślubne i weselne
[ ... ]

20 czerwca 2012

Czym jest botoks? Trucizna w służbie urody

Botoks jest toksyną botulinową. Botulina jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych środków współcześnie stosowanych w chirurgii plastycznej do wygładzania zmarszczek twarzy (czoła, okolic brwi, ust). Inna jej popularna nazwa to jad kiełbasiany.

Substancja ta została odkryta w 1897 roku, wytwarzana jest przez bakterię clostridium botulinum. Malo kto wie, że jest to jedna z najsilniejszych trucizn, która może doprowadzić do szybkiej śmierci. Wystarczy jedynie 10 milionowych części grama spożytej przez człowieka. Dlatego też każdy zabieg botoksu musi być kontrolowany i wykonywany przez lekarza specjalistę.

Rozcieńczona toksyna wstrzykiwana jest zwykle w okolice najbardziej narażone na zmarszczki (zwane dynamicznymi, tworzą się poprzez ruchy mięśni twarzy np. kiedy się śmiejemy lub marszczymy brwi), w konkretne mięśnie, powoduje to zablokowanie odbierania impulsów nerwowych i prowadzi to do rozluźnienia tych parti twarzy. W konsekwencji następuje wygładzenie wszelkich bruzd i nierówności. Po wstrzyknięciu substancja rozlewa się w okręgu o wymiarach około 2-6 cm od miejsca nakłucia.



Efekt uzyskuje się już niespełna po dwóch dniach od zabiegu. Botoks działa od 5 do 6 miesięcy. Zabiegom tym można się jednak poddawać maksymalnie od dwu do trzech razy w ciągu roku, w odstępach od czterech do do sześciu miesięcy.
Wiek pacjenta jest podstawowym przeciwwskazaniem do zastosowania jadu kiełbasianego. Nie zaleca się jej stosowania u osób za młodych, niepełnoletnich, ponieważ u nich nie wykształciły się jeszcze dynamiczne zmarszczki.
W przypadku osób starszych, powyżej 65 roku życia, w obrębie twarzy przeważają zmarszczki statyczne (pojawiają się na bazie zmarszczek dynamicznych, są to ubytki w skórze nasilające się wraz z upływem czasu pod wpływem licznych czynników). Z tego też powodu u tej grupy wiekowej stosowanie botuliny nie przyniesie żadnego efektu kosmetycznego.

Wstrzyknięcie botoksu przeprowadza się najczęściej bez znieczulenia. U wrażliwszych pacjentów można zastosować maści znieczulające. Po wbiciu igły i podaniu preparatu należy ucisnąć miejsce wstrzyknięcia i obłożyć lodem (dzięki temu nie powstaną siniaki). Po zakończeniu zabiegu należy pozostać w pozycji leżącej, aby jad kiełbasiany się nie przemieszczał, nie wolno również masować nakłutych miejsc.

Pomimo dużego bezpieczeństwa stosowania botuliny (jest antyalergiczna), mogą zdarzyć się przejściowe objawy uboczne w postaci nieznacznego bólu podczas iniekcji, zaczerwienienia lub powstania małych krwiaków i obrzęków. Radzko, ale jednak czasem pojawiają się również: miejscowe swędzenie, pieczenie i wysypka, jak również objawy uboczne ogólnoustrojowe (np. bóle głowy, nudności).

Przeciwwskazania do tego zabiegu to między innymi; choroby mięśni , uczulenia i alergie, stany zapalne skóry i wypryski w okolicach leczonej skóry twarzy, ciąża i okres karmienia piersią. Trzeba uważąć stosując również: aspiryna, polopiryna, ibuprofen, leki z grupy niesterydowych leków przeciwzapalnych, salicylany, witaminy oraz antybiotyki.

Źródło zdjęcia: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/galeria/89734,1,trucizna-ktora-potrafi-zatrzymac-czas-galeria-zdjec.html

Zobacz też:
Botoks - salony kosmetyczne
Uroda i wygląd, ogłoszenia ślubne i weselne
Jak samemu wykonać makijaż ślubny
[ ... ]

Przedłużanie rzęs. Fakty i mity

Zabieg przedłużania rzęs wykonywany jest tzw. metodą 1 do 1, co oznacza, że do jednej naturalnej rzęsy przytwierdzana jest jedna syntetyczna. Rzęsy syntetyczne są oczywiście dostępne są w różnych kolorach, długościach oraz grubości.

Dobieranie rzęs jest indywidualną kwestią i zależy w dużej mierze od indywidualnych preferencji osoby zainteresowanej. Różne długości rzęs syntetycznych są podczas mogą oddać kształt linii rzęs.

ZABIEG
Zabieg jest bezbolesny, zwykle wykonywany w pozycji leżącej. Trwa od 1 do 3 godzin, Zależy to od liczby naturalnych rzęs. Bezpośrednio po nałożeniu i 12 godzin po nim bezwzględnie nie można moczyć przedłużonych rzęs. Należy zwłaszcza unikać preparatów w składzie których są glikole. W żadnym wypadku nie powinniśmy próbować usuwać rzęs własnoręcznie, może to jedynie spowodować wyrwanie naturalnych rzęs. grozi to wyrwaniem naturalnych rzęs. Nie można stosować zalotki oraz powinno sie raczej unikać stosowania tuszu (może skrócić czas trwałości przedłużeń). Po zabiegu nie wolno stosować trwalej oraz henny, w kilka tygodni po założeniu mogą być konieczne uzupełnienia rzęs syntetycznych.



TRWAŁOŚĆ EFEKTU
Naturalne rzęsy rosną i wypadają cyklicznie. Odpowiednio wklejona rzęsa wypadnie więc wraz z naturalną, kiedy ta ukończy swój cykl życiowy. Po założeniu rzęs sztucznych wypadanie jest bardziej zauważalne, gdyż są one dłuższe i ciemniejsze od naturalnych. Takie zachowanie rzęs jest naturalne bez względu na to czy są przedłużone czy nie.
Rzęsy mogą utrzymać się przez około 2 miesiące jednak, aby efektownie wyglądały od 2 do 4 tygodni powinno się uzupełnić braki, które w naturalnym cyklu wypadły.
 
PRZEDŁUŻANIE NIE SZKODZI NATURALNYM RZĘSOM
Dobrze wykonana usługa nie ma żadnego wpływu na stan rzęs naturalnych. Rzęs nie przyklejamy bowiem do rzęs młodych, które są za słabe na utrzymanie ciężaru rzęsy syntetycznej, pozwalamy im przez to na swobodny wzrost. Dokleja się rzęsy syntetyczne do tych w fazie wypadania i wzrostu, uważając żeby ich nie posklejać. "Życie rzęsy" trwa od 60-90 dni i w tym właśnie czasie następuje wymiana rzęs na nowe. O ile rzęsy naturalne nie zostaną posklejane nie ma żadnego niebezpieczeństwa.

JAK CZĘSTO MOŻNA STOSOWAĆ ZABIEG?
Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs można wykonywać dowolną ilość razy. Trzeba zwrócić jednak uwagę na kompetencję osoby, która będzie go wykonywała. Jeśli będzie on wykonany poprawnie, przez profesjonalalistów to efekt będzie z całą pewnością satysfakcjonujący. Miejsca łączenia rzęsy syntetycznej z naturalną są niewidoczne.

NIE DLA KAŻDEGO - PRZECIWSKAZANIA
Przedłużenie rzęs nie nadaje się dla każdego. Rzęsy nie powinnybyć stosowane u osób z łysieniem lub po chemioterapii. Ponadto gdy: została stwierdzona wrażliwość lub podrażnienie skory na kleje zawierające cyjanoakryl, alergie, podrażnienia oczu, gdy występuje osłabienie systemu odpornościowego lub uraz oka.

Źródło zdjęcia: http://www.ofeminin.pl/makijaz/zageszczanie-rzes-d17500.html

Zobacz też:
Przedłuzanie rzęs - salony kosmetyczne
Uroda i wygląd - ogłoszenia ślubne i weselne
Jak samemu wykonać makijaż ślubny?
[ ... ]
 

©2012 Uroda - blog - dbaj o urodzie | by TNB Autorem artykułu czerwca 2012 jest właściciel bloga dbaj o urodę. Kopiowanie zabronione.