30 sierpnia 2012

Zalety maseczki z błota. Czy warto brudzić się dla urody?

Rynek kosmetyczny obfituje w różnego rodzaju specyfiki błotne, najczęściej jednak pochodzące z Morza Martwego. Najbardziej rozpowszechniona forma tej substancji to proszek gotowy do wymieszania z wodą. Choć konsystencja maseczki, kolor a często także zapach może zniechęcać do ich użycia, odstręczać wręcz co wrażliwsze nosy - warto mieć na uwadze skuteczność jaką ma ta maź! Najczęściej wymienia się pochłanianie nadmiary tłustej wydzieliny naszej skóry -tzw. sebum. Idealnie sprawdzi się wiec u osób z cerą skłonną do przetłuszczania, trądzikową, skłonną do świecenia.
Taki zabieg pozwoli ją skutecznie zmatowić, a także oczyścić z wyprysków oraz, co nie mniej ważne – dotlenić. Błoto z Morza Martwego wyraźnie dodaje blasku ponieważ wpływa na mikrokrążenie w skórze. Warto wspomnieć też o efektach odmładzających. Nie tylko działa upiększająco, pomaga też uporać się z dolegliwościami taki jak egzema oraz chorobami skórnymi np. łuszczycą łagodząc stany zapalne.

Kilka słów o Morzu Martwym
Powstało ono po przesunięciu płyt tektonicznych, które wydzieliło je z Morza Śródziemnego. Zasolenie zbiornika obecnie wynosi 30%. Morze Martwe jest najniżej położonym miejscem na Ziemi. Jego powierzchnia znajduje się 400 metrów poniżej poziomu morza. Liczne podziemne źródła dostarczają nieustannie wartościowych składników mineralnych i niezbędnych dla życia ludzkiego pierwiastków. Nigdzie indziej pierwiastki te nie występują w takim stężeniu.


Błoto to zatem istna bomba minerałów i pierwiastków, które mają istotne znaczenie dla procesów życiowych organizmu. Znaleźć w nim można m.in: potas, jod, brom, sód, fosfor i siarkę:

- potas: reguluje gospodarkę wodną organizmu, pobudza przemianę materii w komórkach, wpływa na pracę serca
- jod: wspomaga gojenie ran,
- brom: niszczy drobnoustroje chorobotwórcze na skórze, reguluje rogowacenie skóry, co sprzyja jej odnowie;
- sód i chlor: regulują gospodarkę
wodną organizmu, pobudza krążenie
krwi w skórze;
- fosfor: jest ważnym składnikiem błony komórkowej;
siarka: obecna jest w witaminie B, która bierze udział w tworzeniu warstwy rogowej chroniącej skórę, siarka reguluje też wilgotność skóry.

fot: bingospa.eu

Zobacz też:
Salony kosmetyczne i SPA
Uroda i wygląd, ogłoszenia ślubne i weselne


[ ... ]

Słodka przyjemność dla ciała - masaż czekoladowy

Czekolada to produkt uniwersalny można by rzec. Potrafi ukoić największe smutki, o czym wiedzą doskonale nie tylko panie. :)
Dziś trudno z całą pewnością stwierdzić, kto jako pierwszy odkrył ziarna kakaowca, wiadomo jednak, że już zarówno Majowie jak i Aztekowie doceniali jej smak.Z ziaren kakaowca przyrządzano wówczas orzeźwiający napój, mieszając je z mielonymi nasionami anyżu, papryką czy cynamonem. Słodki smak uzyskano zaś dopiero w osiemnastym wieku, kiedy zyskała ona uznanie wśród Europejczyków.
Dla Europy czekoladę odkrył Krzysztof Kolumb, który przywiózł do Hiszpanii ziarna kakaowca jako ciekawostkę. W 1580 roku zaś pojawiła się tam pierwsza wytwórnia czekolady.

Już dzieci wiedzą że nadmierne spożywanie czekoladowych smakołyków grozi próchnica, stosunkowo mało osób jednak wie o jej dobroczynnym działaniu na skórę. Powoduje jego ujędrnienie i jest skuteczna w walce z rozstępami jak i cellulitem. Odpowiedzialna jest za to przede wszystkim kofeina pobudzająca krążenie i naturalne procesy regeneracyjne. W czekoladzie zawarte są tak ważne przeciwutleniacze opóźniające procesy starzenia się skóry, a także przyczyniają się do aktywności w obrębie wydzielania przez skórę elastyny i kolagenu.


W czekoladzie występują naturalne oleje, a specjalna czekolada do masażu jest urozmaicana innymi olejkami nawilżającymi pochodzenia naturalnego.
Masaż czekoladowy ma silne działanie relaksujące a rozpoczyna się od polania pleców prawdziwą ciepłą czekoladę, rozpuszczoną z dodatkiem olejku. Sam masaż trwa około godziny. Jakie są jego właściwości? Odpręża, ale też nawilża i odżywia skórę, która nabiera po nim lekko brązowego odcienia (niczym po zastosowaniu delikatnego bronzera), wygładza skórę oraz zapobiega zastojom limfy.
Po za działaniem kosmetycznym czekolada oddziałuje na psychikę poprzez zmysły.
Pobudza je, zmniejsza napięcia i stresy.

Zdjęcie: mocprezentow.pl

Zobacz też:
Salony masażu
Uroda i wygląd - oferty ślubne
Jak zachować opaleniznę? Sposoby na złocistą cerę
[ ... ]

Domowy peeling enzymatyczny z ananasa

Stosowanie peelingów enzymatycznych jest zalecane szczególnie do cer wrażliwych, gdzie wszelkie peelingi mechaniczne mogłyby spowodować podrażnienia. Można go więc z powodzeniem stosować do cery z pękającymi naczynkami, trądzikowej, wrażliwej czy suchej.

Delikatność tego rodzaju peelingu wynika z tego że zawiera on enzymy roślinne, nie zawiera drobinek ścierających a tym samym nie może być przyczyną podrażnień skóry. Złuszczanie martwych warstw naskórka następuje poprzez wpływ enzymów roślinnych na rozpuszczenie warstwy rogowej naskórka.


Większość peelingów enzymatycznych swoim wyglądem przypomina krem. Nakłada się je na dobrze oczyszczoną skórę (gruba warstwa), a po kilkunastu minutach (czasem nieco dłużej) spłukuje lub przeciera preparatem do demakijażu. W międzyczasie zawarte w nich enzymy działają na keratynę w naskórku, rozpuszczają połączenia międzykomórkowe i ułatwiają złuszczenie obumarłego naskórka.

Peeling z ananasa. Dla cer wrażliwych i naczyniowych.

1) Sposób pierwszy:

Składniki:
- 2 kapsułki z ananasa (do kupienia w aptece)
- łyżeczka jogurtu naturalnego

Mieszamy proszek z kapsułek z małą ilością jogurtu tak, aby powstała papka. Nakładamy na 10 min, po czym zmywamy ciepłą wodą.

2) Sposób drugi:

Fragmenty ananasa (świeżego) rozgniatamy lub miksujemy. Możesz również wykorzystać inne metody, chodzi o to aby z owocu wyszła papka. Dodajemy miód, mieszamy.
Na oczyszczoną twarz, nakładamy maseczkę, omijając okolice oczu. Zostawiamy na twarzy, nie dłużej jednak niż na 5 minut. Splukujemy chłodną wodą, nawilżamy delikatnym kremem. Po zakończeniu zabiegu nałóż na całą twarz krem nawilżający.

Nie wolno stosować tego specyfiku częściej niż raz w tygodniu.

Zdjęcie: sklepdrnona.com.pl

Zobacz też:
Salony kosmetyczne wykonujące peelingi
Uroda i wygląd - oferty ślubne
Kawowowy peeling do ciała domowym sposobem na czystą cerę
Co to jest peeling kawitacyjny - zalety, wady i opis
[ ... ]
 

©2012 Uroda - blog - dbaj o urodzie | by TNB Autorem artykułu sierpnia 2012 jest właściciel bloga dbaj o urodę. Kopiowanie zabronione.