Rynek kosmetyczny obfituje w różnego rodzaju specyfiki błotne, najczęściej jednak pochodzące z Morza Martwego. Najbardziej rozpowszechniona forma tej substancji to proszek gotowy do wymieszania z wodą. Choć konsystencja maseczki, kolor a często także zapach może zniechęcać do ich użycia, odstręczać wręcz co wrażliwsze nosy - warto mieć na uwadze skuteczność jaką ma ta maź! Najczęściej wymienia się pochłanianie nadmiary tłustej wydzieliny naszej skóry -tzw. sebum. Idealnie sprawdzi się wiec u osób z cerą skłonną do przetłuszczania, trądzikową, skłonną do świecenia.
Taki zabieg pozwoli ją skutecznie zmatowić, a także oczyścić z wyprysków oraz, co nie mniej ważne – dotlenić. Błoto z Morza Martwego wyraźnie dodaje blasku ponieważ wpływa na mikrokrążenie w skórze. Warto wspomnieć też o efektach odmładzających. Nie tylko działa upiększająco, pomaga też uporać się z dolegliwościami taki jak egzema oraz chorobami skórnymi np. łuszczycą łagodząc stany zapalne.
Kilka słów o Morzu Martwym
Powstało ono po przesunięciu płyt tektonicznych, które wydzieliło je z Morza Śródziemnego. Zasolenie zbiornika obecnie wynosi 30%. Morze Martwe jest najniżej położonym miejscem na Ziemi. Jego powierzchnia znajduje się 400 metrów poniżej poziomu morza. Liczne podziemne źródła dostarczają nieustannie wartościowych składników mineralnych i niezbędnych dla życia ludzkiego pierwiastków. Nigdzie indziej pierwiastki te nie występują w takim stężeniu.
Błoto to zatem istna bomba minerałów i pierwiastków, które mają istotne znaczenie dla procesów życiowych organizmu. Znaleźć w nim można m.in: potas, jod, brom, sód, fosfor i siarkę:
- potas: reguluje gospodarkę wodną organizmu, pobudza przemianę materii w komórkach, wpływa na pracę serca
- jod: wspomaga gojenie ran,
- brom: niszczy drobnoustroje chorobotwórcze na skórze, reguluje rogowacenie skóry, co sprzyja jej odnowie;
- sód i chlor: regulują gospodarkę
wodną organizmu, pobudza krążenie
krwi w skórze;
- fosfor: jest ważnym składnikiem błony komórkowej;
siarka: obecna jest w witaminie B, która bierze udział w tworzeniu warstwy rogowej chroniącej skórę, siarka reguluje też wilgotność skóry.
fot: bingospa.eu
Zobacz też:
Salony kosmetyczne i SPA
Uroda i wygląd, ogłoszenia ślubne i weselne
30 sierpnia 2012
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
0 komentarze:
Prześlij komentarz