Naturalnie kręcone włosy to marzenie wielu pań. Tym, którym natura poskąpiła kręconych kosmyków naprzeciw wychodzi zabieg trwalej ondulacji. Zabieg jest nieodwracalny więc dobrze go przemyśleć, zwłaszcza że możliwości otrzymania krótkotrwałego skrętu jest wiele (należy tu wspomnieć choćby o lokówce lub papilotach ).
Jeśli jednak jesteśmy pewne/pewni, że to zabieg dla nas warto poszukać dobrego salonu, który zapewni nam profesjonalną obsługę. Uwaga! Nie warto próbować samodzielnie wykonywać trwałej, gdyż wymaga on fachowej wiedzy i doświadczenia. Skutek pozornych oszczędności może być odwrotny od zamierzonego, ponadto możemy poważnie oparzyć skórę głowy! Popularna "trwała" ma swoje wady, ale jest jednocześnie najtrwalszym i najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie burzy loków.
Skutkiem trwalej ondulacji są mocno przesuszone włosy ze skłonnością do rozdwajania się na końcach, dlatego warto po takim zabiegu regularnie je podcinać.Zaletą trwałej jest przede wszystkim odmieniony, oryginalny wygląd (poziom skrętu dopieramy indywidualnie stosowanie do naszych oczekiwań), a także puszyste i pełne objętości włosy (oczywiście przy odpowiedniej pielęgnacji).
Sam zabieg jest stosunkowo nieskomplikowany, lecz czasochłonny. Dzieli się na kilka etapów:
Etap pierwszy – na włosach równomiernie rozprowadza się preparat do trwałej ondulacji (o odczynie zasadowym lub kwaśnym, w zależności od pożądanego efektu), następnie trzeba zwilżyć kosmyki i nawinąć na odpowiedniej grubości wałki, końce zabezpieczając płatkami z papieru.
Pod wpływem preparatu wiązania w strukturze włosów ulegają zerwaniu, a kształt włosa nadawany jest przy pomocy wałków. Skręt włosa uzyskuje się po upływie około 20 do 40 minut.
Etap drugi – płukanie włosów, na tym etapie przerywa reakcję chemiczną, ten etap zajmuje około dziesięciu minut.Płyn ondulacyjny powinno się spłukiwać letnią wodą.
Etap trzeci – utrwalanie skrętu włosa poprzez napuszczenie włosów środkiem utrwalającym, zabieg zajmuje około 15 minut.
Etap czwarty – zdjęcie wałków, umycie włosów szamponem (delikatnym), włosy można wzmocnić odpowiednią odżywką.
Kwaśna trwała przebiega w bardzo podobny sposób, od zwykłej zasadowej różni się jedynie składnikami preparatu ondulacyjnego, który jest nieco słabszy, dzięki czemu mniej niszczy włosy, ale daje słabszy skręt. Jednakże według wielu ekspertów, składniki preparatu do kwaśnej trwałej mogą być szkodliwe dla zdrowia. W lepszych salonach fryzjerskich możemy spotkać się także z trwałą laserową oraz termiczną. Od zwykłej trwałej te sposoby różni znacznie krótszy czas zabiegu, przez co włosy poddane krótszemu działaniu preparatu są mniej zniszczone. Są to jednak zabiegi bardziej kosztowne, choć niewątpliwie skuteczne.
Natomiast tzw. ziołowa trwała nadaje fryzurze lekki naturalnie wyglądający skręt, ale jednocześnie jest stosunkowo krótkotrwała.
Po wykonaniu trwałej niezwykle istotna jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Fryzura wymaga nawilżenia, a więc musimy zaopatrzyć się w delikatne szampony do włosów przesuszonych, maseczki i odżywki nawilżające oraz preparaty przeznaczone specjalnie do włosów po trwałej ondulacji. Pamiętać należy także o regularnych wizytach u fryzjera oraz podstawowych zasadach postępowania z kręconymi włosami.
Źródło zdjęcia: http://www.moda.net.pl/obrazki/2010/08/trwa%C5%82a.jpg
Zobacz też:
Salony fryzjerskie
Uroda i wygląd, ogłoszenia ślubne i weselne
Domowe sposoby na piękne i zdrowe włosy
29 kwietnia 2012
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
0 komentarze:
Prześlij komentarz