Masaż "kamienny" był znany i stosowany w różnych kulturach już w starożytności. Warto wspomnieć o filozofii Dalekiego Wschodu w której kamienie ułożone blisko ciała miały moc uzdrawiającą. Kamień zarówno chłodził rozpalone ciała (rzymskie łaźnie) jak i rozgrzewał (stopy utrudzonych pielgrzymów).
Te dwie właściwości - rozgrzewającą i chłodzącą wykorzystuje się również w masażu. Do samego "zabiegu" wykorzystuje się czarny bazalt i biały marmur. Kamienie te są idealnie gładkie, co ułatwia poślizg na skórze. Bazalty wydobywane są z dna oceanów, z obszarów o dużej aktywności wulkanicznej, a zarazem czystych ekologicznie. Przed masażem czarne kamienie rozgrzewa się do temperatury około 50 stopni Celcjusza. Do zimnego masażu wykorzystuje się biały marmur, znany ze swoich właściwości chłodzących. Aby wzmocnić jego moc, kamiennie schładza się w lodzie.
Masaż kamieniami przeznaczony jest do różnych części ciała. Stosuje się odpowiednio kamienie różnej wielkości. Największe zwykle do tułowia, a te mniejsze do twarzy. Najmniejsze kamyki umieszcza się miedzy palcami dłoni i stóp, na policzkach, wzdłuż żuchwy i miedzy brwiami. Kamienie nałożone na ciało relaksują leżącego na wygodnym stole do masażu pacjenta. Masaż całego ciała odbywa się dwoma kamieniami wcześniej trzymanymi w oliwie z oliwek, wzbogaconej o olejki eteryczne. Masuje nimi całe ciało, pocierając delikatnie miejsce przy miejscu.
Ciepło kamieni rozluźnia mięśnie, a krew zaczyna swobodnie krążyć. Organizm pozbywa się toksyn, skóra się dotleniona, staje się bardziej uelastyczniona.
Zimne kamienie natomiast układa się w miejscach obrzękniętych oraz przekrwionych (np. pod oczami, na stopach).
Z masażu nie mogą korzystać kobiety w ciąży, osoby z żylakami, chore na serce i z popękanymi naczynkami.
Źródło zdjęcia:
www.esencjapiekna.com.pl
Zobacz też:
Salony masażu
Masaż antystresowy
Uroda i wygląd, ogłoszenia ślubne i weselne
22 czerwca 2012
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
0 komentarze:
Prześlij komentarz