Skutki. Skóra twarzy i rąk może
trwale nabrać czerwonego rumienia, który będzie się później pojawiał się u nas np. w
reakcji na zimno. Do tego dochodzi złuszczanie i powstanie pęcherzy. Skóra odmrożona staje się nadwrażliwa i może już zawsze reagować na zimno bólem i pieczeniem. Warto pamiętać, że na odmrożenia najlepszym remedium jest zapobieganie przemarznięciom, nie zawsze jednak udaje się im zapobiec. Poniżej kilka porad, co robić gdy już się pojawią.
Stopy, ręce
- ciepła woda i oliwa z oliwek, moczymy ręce w cieplej wodzie, wcieramy oliwę na jak najdłuższy czas, dzięki czemu staramy się nawilżyć i odbudować warstwę lipidową naskórka
- wcieranie soku z kiszonej kapusty przywraca kończynom równowagę, witaminy zawarte w nim doskonale ja odżywiają- wazelina kosmetyczna idealnie nawilży dłonie i stopy, trzeba nałożyć dużą jej warstwę, założyć ciepłe skarpety, rękawiczki i zastosować na noc, doskonała jako bariera na mróz i silny, nieprzyjemny wiatr
- moczenie kończyn w letniej wodzie, zacznijmy od moczenia stóp w temperaturze pokojowej - około 20 stopni, po kilku chwilach, gdy krążenie w stopie się poprawi, zmieniamy wodę na nieco cieplejszą (27-30), a potem na cieplejszą (35-37).
- wygodne buty to podstawa! Ciasna zarówno cholewka jak i nosek buta nie pozwalają na właściwe krążenie krwi w stopie.
- na odmrożenia uszu, nosa i policzków, można zastosować masaż rozgrzewający roztworem alkoholowym lub tłustym kremem, warto też nacierać nim twarz przed wyjściem na dwór - tworzy idealną barierę ochronną przed mrozem.
Gdy często marzną Ci stopy i dłonie...
Gdy często zdarzają Ci się odmrożenia lub notorycznie masz wrażenie że marzną Ci kończyny - może to świadczyć o problemach z krążeniem lub niskim ciśnieniu. W takim przypadku należy często masować dłonie, ale przede wszystkim zgłosić się do lekarza!
fot. www.stylistka.pl
Zobacz też:
Salony kosmetyczne
Ogłoszenia ślubne i weselne - makijaże ślubne
Maseczki z błota. Czy warto brudzić się dla urody?
0 komentarze:
Prześlij komentarz